Zbieramy preparaty z filtrami SPF 30, SPF 50 dla dzieci z albinizmem w Lamadi-Tanzania.

Fundacja Kiabakari wspiera ośrodek dla dzieci z albinizmem w Lamadi w Tanzanii. W ośrodku obecnie przebywa ponad 70 dzieci. Jak dobrze wiecie, albinizm to genetyczna choroba, polegająca (bez wchodzenia w szczegóły), na braku pigmentu-melaniny w skórze, włosach, tęczówce oka. Z niewiadomych przyczyn albinizm w Tanzanii występuje nader często.
Choroba powoduje, że oczy i skóra Albinosów są bardzo wrażliwe na promieniowanie słoneczne. Aby osoby z bielactwem mogły przebywać na zewnątrz (a promieniowanie w Tanzanii jest szczególnie intensywne – równik), muszą być smarowane ochronnymi preparatami z wysokim filtrem SPF 30-50. W Tanzanii produkty te są bardzo drogie, ośrodek, który ledwo wiąże koniec z końcem nie jest w stanie pozwolić sobie na takie zakupy. Opiekunka dzieci s.Helena,  zwróciła się do nas z prośbą o pomoc. Dlatego przez cały marzec zbieramy kremy, balsamy, emulsje z filtrami SPF 30 i 50. Początkiem kwietnia zebrane produkty wyślemy do Lamadi i być może na Święta lub zaraz po, dzieci je otrzymają.  
Jeśli masz w domu nieużywane preparaty z filtrami, z dobrą datą ważności, lub możesz zakupić jedno czy dwa opakowania i przekazać dla ośrodka w Lamadi, będziemy wdzięczni za pomoc! Preparaty można wysyłać na adres biura Fundacji Kiabakari – ul. Sądowa 5/1, 31-542 Kraków, lub przynieść osobiście do biura, po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie tel.+ 48 606206838.
Z góry dziękujemy za pomoc!