Komu pomagamy

Naszą pomoc skierowaliśmy do Tanzanii, Regionu Mara, gdzie między jeziorem Wiktorii i Parkiem Narodowym Serengeti leży afrykańska wioska  Kiabakari.  W Kiabakari od 1990 roku mieszka i pracuje polski misjonarz z Krakowa, ks. Wojciech Adam Kościelniak. Prowadzona przez niego polska, katolicka Misja stała się centrum naszej działalności,  z którego wychodzimy aby nieść pomoc potrzebującym tak w samej wiosce, jak i w szeroko pojętej okolicy.

Ksiądz Wojciech, współzałożyciel Fundacji Kiabakari od początku pragnął, by praca, którą wykonuje miała wymiar nie tylko duchowy, ale również zaspokajała potrzeby ciała i umysłu okolicznych mieszkańców. Stąd właśnie narodził się pomysł, by w Kiabakari stworzyć między innymi ośrodek zdrowia, przedszkole, szkołę podstawową, internat dla dzieci, aby powołać do życia projekty, które ułatwiłyby szansę rozwoju tym najbardziej dotkniętym przez los.


    

Kierowani wizją ks. Wojciecha, chcemy pomagać tak, by rzeczywiście przyniosło to wymierny skutek, aby konkretną pomoc otrzymywały konkretne osoby, aby rozpoczęte przez nas projekty mogły istnieć i rozwijać się samodzielnie przy wsparciu lokalnych wspólnot, a nie były  jednorazową akcją.

      

Nasza działalność nie jest nastawiona na osiąganie zysku – informacje o postępie prac przy każdym z projektów oraz o tym co dzieje się z pieniędzmi przeznaczonymi na nie, są na bieżąco umieszczane w odpowiednich sekcjach strony internetowej Fundacji. W ten sposób mają Państwo pewność, ze trafiają one naprawdę tam, gdzie były przeznaczone.

powrót