Gorący Kubek, Obiad dla Mistrza – miesięczne śniadanie lub obiad dla dziecka

Fundacja Kiabakari Gorący Kubek wparcie pomoc dariwzna datek

Tanzania, Afryka Wschodnia, III Świat, a co za tym idzie i co się nam kojarzy z tym zakątkiem świata, to między innymi głód. Afryki nie uratujemy, nie nakarmimy wszystkich jej mieszkańców. Pod opieką fundacji znajduje się  260 dzieci ze szkoły podstawowej i przedszkola i za te dzieci czujemy się odpowiedzialni. Wiele z tych dzieci nie dojada w domu, dlatego przynajmniej śniadanie, czyli nasz Gorący Kubek grysiku z mąki kukurydzianej, a od święta obiad chcemy im zapewnić podczas pobytu w szkole i przedszkolu. Z czasem może grysik zostanie zastąpiony przez bułkę z herbatą, może coś jeszcze…

Nasza akcja trwa już jakiś czas i widzimy, że dzieci jeśli zjedzą w szkole śniadanie inaczej się rozwijają, osiągają lepsze wyniki w szkole, są radosne. Koszt wsadu do kotła w przeliczeniu na jedno dziecko na miesiąc, to tylko 10 zł w przypadku śniadania, 50 zł w przypadku obiadu.

Jeśli chcesz pomóc i dołączyć do grona osób, które co miesiąc pomagają nam w dożywianiu dzieci z Kiabakari możesz wpłacić na konto Fundacji Kiabakari 10 zł, a jeśli możesz to wielokrotność z dopiskiem „Gorący Kubek” lub 50 zł  z dopiskiem ” Obiad dla Mistrza”

Nr konta do wpłat:  88103000190109853000229108

powrót