Gorący Kubek, Obiad dla Mistrza – miesięczne śniadanie lub obiad dla dziecka

Fundacja Kiabakari Gorący Kubek wparcie pomoc dariwzna datek

Tanzania, Afryka Wschodnia, Globalne Południe, a co za tym idzie i co się nam kojarzy z tym zakątkiem świata, to między innymi bieda mieszkańców i głód.
Afryki nie uratujemy, nie nakarmimy wszystkich jej mieszkańców. Pod opieką fundacji znajduje się obecnie 350 dzieci ze szkoły podstawowej i przedszkola. Za te dzieci czujemy się odpowiedzialni i tym dzieciom pragniemy pomóc. Wielu z naszych podopiecznych nie otrzymuje regularnie posiłków w domu. Od 2015r. Fundacja Kiabakari podjęła się akcji dożywiania dzieci. Od tej pory każde dziecko otrzymuje w szkole i przedszkolu Gorący Kubek grysiku z mąki kukurydzianej, a od 2020 r również obiad, czyli jeden ciepły posiłek w ciągu dnia (ryż, fasola, owoc). Z całych sił pragniemy przy pomocy naszych darczyńców prywatnych i instytucjonalnych utrzymać te dwa projekty, od których zależy zdrowie, rozwój i edukacja dzieci.

Dzieci, które otrzymują posiłek w szkole lepiej się rozwijają, osiągają lepsze wyniki w szkole, są radosne. A koszt wsadu do kotła w przeliczeniu na jedno dziecko na miesiąc, to tylko 20 zł w przypadku śniadania oraz 50 zł w przypadku obiadu.

Jeśli chcesz pomóc i dołączyć do grona osób, które co miesiąc pomagają nam w dożywianiu dzieci z Kiabakari wpłać na konto Fundacji Kiabakari 20 zł, a jeśli możesz to wielokrotność z dopiskiem „Gorący Kubek” lub 50 zł  z dopiskiem ” Obiad dla Mistrza”.

Nr konta do wpłat:  88103000190109853000229108

powrót