Prześlij Serce do Kiabakari

Kochani, w tym roku Walentynki przypadają na Środę Popielcową, rozpoczynającą Wielki Post. Walentynki to miłość, serca płynące do bliskich nam osób z najcieplejszymi uczuciami, a Wielki Post to 40 dni oczekiwania na najważniejsze dla chrześcijan Święta Wielkanocne. W tym roku postaramy się połączyć w Wielkim Poście nasze serca z sercami najbardziej potrzebujących w Kiabakari w Tanzanii –
z chorymi, samotnymi immobilnymi seniorami oraz więźniami z placówki penitencjarnej w Kiabakari.

Niech każdy z nas pomyśli, z czego jest w stanie zrezygnować przez tydzień, 10 dni, miesiąc, cały Wielki Post, postara się wycenić swój dar i przekazać go z dopiskiem SERCE na konto Fundacji nr 88 1030 0019 0109 8530 0022 9108 . Zebrane SERCA połączymy z Kampanią Wielkopostną parafian Kiabakari w Wielką Sobotę i całość będzie przekazana tego samego dnia odbiorcom naszej pomocy.

W Kiabakari, to już tradycja, a my w tym i kolejnych latach dołączymy się do tej pięknej akcji. W Wielkanoc podamy wraz z relacją fotograficzną informację, ile „SERC” zebrali mieszkańcy Kiabakari dla potrzebujących, a ile udało się nam zebrać dla Nich w ramach fundacyjnej akcji.

Poniżej słowo komentarza ks. Wojciecha Kościelniaka do naszej akcji :

” Popieram tę szlachetną inicjatywę z całego serca! W Tanzanii nazywamy ją „Kampanią Wielkopostną”. Polega ona na ofiarowaniu wartości tego, co postanowiliśmy sobie odmówić w czasie Wielkiego Postu, osobom biednym, chorym i potrzebującym – w myśl prawdy, że to, co sobie odmawiamy w Wielkim Poście, nie należy już do nas, tylko do Pana i Jego ludzi w potrzebie.

Przykład 1 – jeżeli odmawiam sobie alkoholu w Wielkim Poście, i wiem, jak wygląda moje średnie jego spożycie – to wartość alkoholu, którego w Wielkim Poście nie wypiję – przekazuję w całości Kampanii Wielkopostnej.

Przykład 2 – odmawiam sobie słodyczy czy czegoś innego (zwłaszcza tego, co lubię) w Wielkim Poście. Wartość tych produktów przekazuję na cele Kampanii Wielkopostnej.

W Kiabakari Kampania Wielkopostna odbywa się po siódmej Stacji Drogi Krzyżowej w każdy piątek. Ludzie podchodzą do ołtarza i do koszyków składają wartość tego, co sobie odmówili w czasie minionego tygodnia. Ci, którzy nie mogą być na Drodze Krzyżowej, przynoszą do kancelarii.

Dodatkowo – w Wielki Czwartek taca i dary ołtarza są na cele Kampani Wielkopostnej. Ofiary i dary składane w czasie poświęcenia pokarmów wielkanocnych – są także włączane do Kampanii.

W minionym roku Kampania Wielkopostna w Kiabakari przyniosła kwotę ponad 2,000 PLN w przeliczeniu, góry mydła, proszków do prania, jedzenia, ubrań i butów dla chorych, seniorów i więźniów w więzieniu w Kiabakari.

Zapraszam wszystkich o wrażliwych i rozszerzonych sercach do włączenia się do tej szlachetnej akcji Fundacji Kiabakari poprzez konkretne, odważne postanowienia wielkopostne i ofiarowanie ich dla potrzebujących, chorych i więźniów w Kiabakari. Post nam i im dobrze zrobi! ”