Pracownia komputerowa w szkole podstawowej w Kiabakari

W 2016 roku w listopadzie, kiedy oddawaliśmy po 10 latach budowy wykończoną, piękną szkołę podstawową w Kiabakari, w naszych sercach i w sercu naszego Misjonarza ks. Wojciecha pozostał niewypowiedziany wtedy niedosyt. Jedna z sal w szkole miała piękną nazwę pracownia komputerowa, jednak wówczas, w listopadzie 2016 roku były w niej tylko nowe stoły i ławki. Na wyposażenie komputerowe nie było szans  finansowych. Wszyscy wiedzieliśmy, że tak nie może zostać, że dzieci muszą dostać szansę na dostęp do nowych technologii, które dla ich rówieśników w Europie już nie są tajemnicą ale kiedy się to stanie, tego nikt z nas nie wiedział.
Zrządzeniem Opatrzności nastał taki dzień,  kiedy nasza Fundacja rozpoczęła rozmowy z Aniołami z ING Tech Poland. Ludzie o otwartych sercach i przede wszystkim chęciach do bezinteresownej pomocy. Przy wsparciu ks.Wojciecha Kościelniaka nawiązali współpracę logistyczną na miejscu w Tanzanii, zakupili sprzęt, a obecnie sami pojechali do Tanzanii, aby wszystkiego dopilnować, zainstalować i przygotować do pracy tak sprzęt jak i ludzi, którzy będą szkolić naszą młodą, przyszłą tanzańską kadrę informatyczną.
2 sierpnia w Kiabakari będzie wielkie święto. Otwarcie wymarzonej i wyposażonej pracowni komputerowej. Zapraszamy wszystkich, karibu sana!