Fundusz Zdrowia

Jeden z obszarów działalności Fundacji Kiabakari to szeroko pojęte zdrowie mieszkańców Kiabakari i okolicznych wiosek. Od ponad 10 już lat w Kiabakari działa ośrodek zdrowia, który nasza Fundacja z każdym rokiem stara się doposażać i poprawiać jego funkcjonalność .
W ośrodku znajduje się sala porodowa, oddział intensywnej opieki dla matki i dziecka, sale hospitalizacji dla dzieci i dorosłych, gabinet ginekologiczny i p.gruźliczy, laboratorium diagnostyczne i apteka. Na dzień dzisiejszy w ośrodku zatrudnionych jest 17 pracowników, pracujących od rana do wieczora i dyżurujących również w nocy. Kilkanaście tysięcy pacjentów, którzy zgłaszają się do ośrodka, cierpi na przeróżne schorzenia od bolących kręgosłupów mających źródło w noszeniu ciężarów na głowie, przez przepukliny, zapalenia płuc, chorobę nadciśnieniową, cukrzycę, zagrożone ciąże, noworodki z niską wagą urodzeniową, po choroby tropikalne, zakaźne, które nieleczone prowadzą do wyniszczenia organizmu, spotęgowanego dodatkowo niedożywieniem.
Tym wszystkim pacjentom chcemy pomóc najlepiej jak potrafimy.
Do ośrodka każdego dnia zgłaszają się osoby, których nie stać na leczenie, a jeszcze częściej osoby ubogie nie zgłaszają się wcale cierpiąc i nierzadko umierając z dala od ośrodka. Ubogim i chorym pacjentom chcemy pomóc, chcemy otworzyć dla nich drzwi ośrodka zdrowia, tak jak otwarte są drzwi naszej Fundacji.
Stąd powstał Fundusz Zdrowia
ratujący zdrowie i życie ubogich pacjentów. Fundusz Zdrowia, to nasza skarbonka na sygnale, „zawieszone leczenie”, z którego będziemy czerpać ratując życie małych i dużych pacjentów.
Prosimy o pomoc i wpłaty na Fundusz Zdrowia na konto naszej Fundacji nr : 88 1030 0019 0109 8530 0022 9108. Dziękujemy za każdą pomoc!