Dla zdrowia i higieny

Z dniem 16 kwietnia 2021 r uruchamiamy kolejny Fundusz pomocowy, tym razem FUNDUSZ SANITARNY dla uczniów Szkoły Podstawowej w Kiabakari. W związku z coraz większą liczbą dzieci zainteresowanych nauką w naszej szkole, oraz czasem pandemii, który nie sprzyja przemieszczaniu się i każe ograniczać kontakty międzyludzkie, podjęliśmy decyzję o budowie internatu.
Aby Internat działał, dzieci muszą mieć zapewnione warunki. Jednym z takich warunków są środki czystości i środki higieny osobistej dla dziewcząt.
Śladem innych krajów, w tym Polski, w Szkole Podstawowej w Kiabakari zostaną zamontowane różowe skrzynki ze środkami higieny menstruacyjnej dla dziewcząt.
Trudno uwierzyć, ale w Polsce 20 proc. dziewczynek ze względu na brak powszechnie dostępnych środków do higieny osobistej opuszcza zajęcia w szkole, a 10 proc. nie wychodzi w tym czasie z domu.
W Tanzanii jest o wiele gorzej, bo większość dziewcząt w czasie menstruacji do szkoły nie chodzi wcale. Opuszczanie nauki przekłada się na zaległości, a co za tym idzie problemy w szkole. Chcemy zmienić tą sytuację przynajmniej w naszej misyjnej szkole w Kiabakari.
W powstałym internacie będzie to konieczność.
Fundusz Sanitarny będzie regularnie pokrywał koszty zakupu mydełek, szczoteczek i past do zębów, ręczniczków oraz właśnie środków higieny menstruacyjnej, tak aby żadna z dziewcząt nie czuła się niekomfortowo i wykluczona podczas tych trudnych dni.
Wpłat na Fundusz Sanitarny dokonujemy na konto Fundacji: 88 1030 0019 0109 8530 0022 9108 z dopiskiem FUNDUSZ SANITARNY.